Hej igen, Sthlms katthem!
Ni tror säkert att jag är egenkär som få, eftersom jag uppdaterar så ofta! Men - nu är det så att min matte är så lycklig eftersom jag mår så bra; äter, busar och gooosar, så hon MÅSTE bara uppdatera min status!
När jag var inlagd på Strömsholms djursjukhus i mellandagarna, för nedsatt aptit, var matte så orolig för mig, så hon minskade i vikt.
Nåväl, nu mår jag bra igen, och matte och mina fostersyskon mår också bra. Där ser man; en kedjereaktion!!!
Tänk att jag fyller 19 år till sommaren; och ändå är jag så pigg och fräsch! Men - jag tror att kärlek och värme i massor, kan få en misse att leva riktigt läänge! Jag är innekatt, och trivs med det. Ibland har matte prövat att gå ut med mig i sele, men nej! Låt mig slippa!!! Mina fostersyskon, Lisa, Sluggo och Max trivs också bäst som strikta innekatter, och glad är matte. Hon skulle inte kunna sova en blund, om vi vore ute... Matte är sååå rädd om oss, så att släppa oss ute, vind för våg, det är inte hennes grej. Personligen tror jag att missar som har levt utomhus, hungrat och törstat, aldrig haft en varm famn att krypa intill, uppskattar ett ombonat inomhusliv. Här kommer en bild på mig och syster Lisa.
Nospussar Topsy med familj