Här hittar du dagliga uppdateringar av vad som händer med katterna. Vilka som är nya och vilka som åkt hem. Vi tipsar också om vad som händer för övrigt på Katthemmet och runt Katthemmets verksamhet.
12 sep
2016
Vi har på senaste tiden haft en del problem med vår hiss. Den har åtgärdats och fungerat och sedan trasslat igen. Om du är helt beroende av hiss är rådet att avvakta med besök just nu, tills vi klart för oss vad problemet är. Vi beklagar verkligen detta!
11 sep
2016
Assta & Lenaia har åkt hem.
10 sep
2016
Rosslyn, Raisa och Ramon är nya katter på Katthemmet. Faith är tyvärr tillbaka hos oss. Parker och Chaz har åkt hem.
9 sep
2016
Idag har Fröken Sprakfåle åkt till sitt nya hem. Likaså Wade och Burrito.
8 sep
2016
Chimichurri & Margerita har åkt hem.
6 sep
2016
Dorea och Eloise är nya katter på Katthemmet.Ballerina 2 har åkt hem. Sakisa är tyvärr tillbaka hos oss.
5 sep
2016
Nu finns vår fina och populära kalender för 2017 att köpa i vår webbutik. Intäkterna går oavkortat till vår verksamhet, dvs katterna. Det går även bra att beställa mot faktura. Självklart kan man även köpa kalendern på Katthemmet. Beställ här.
4 sep
2016
Bihari och Caicos har åkt hem. Likaså Dace och Jimpa.
Swish: 1239001793 | Bg: 900-1793 | Vår verksamhet kontrolleras av Svensk Insamlingskontroll.